Andrzej Sajdak

Andrzej Sajdak

Andrzej Sajdak (Polska)

„Pierwszy raz usłyszałem Organy Hammonda w 1963 roku. Podarowano mi płytę Jimmy’ego Smitha i do dziś pamiętam brzmienie Hammonda B3 w utworach „Honey sucle rose”, I’ve found a new baby”.

"Przez wiele lat grałem na Vox’ach, Farfisa’ch i WLM’ach.
Pierwszy egzemplarz organów Hammonda kupiłem dopiero w 2007 roku po zamieszkaniu w Otwocku pod Warszawą, gdzie mieści się również siedziba Polskiego Przedstawicielstwa marki Hammond. Od 2008 roku współpracowałem jako prezenter tych instrumentów na licznych spotkaniach w całej Polsce. Najbardziej przypadł mi do gustu model Hammond XK-3c, który mam do dzisiaj.
Bardzo lubię grać zróżnicowane utwory, tak aby pokazać co ten instrument potrafi. W moich aranżacjach Hammond doskonale sprawdza się od Toccaty J.S.Bacha przez ‚Whiter shade of pale” Procol Harum, „The Cat”, „Back At The Chicken Shack” Jimmy Smith’a do „I’ll Remember Jimmy” Tony Monaco.
Obecnie najczęściej gram standardy Swingowe oraz zaaranżowane na organy Hammonda najciekawsze utwory Pop poszukując coraz to nowych możliwości tego niesamowitego instrumentu.”

Powiązane

crossmenuchevron-down