Leslie 122H

Hammond-Suzuki wprowadza na rynek dwie specjalne, luksusowe edycje głośników
Leslie, zaprojektowane tak, aby pasowały do cennych antyków.

Modele Heritage 122H i 142H są szczytem naszego kunsztu, zrodzonym przez lata badań i poświęcenia dokładności, autentyczności i dbałości o szczegóły. Opierając się na oryginalnych planach, notatkach inżynierów, skrupulatnej ocenie najlepszych zabytkowych Leslie i wspomnieniach z rozmów z samym Donem Leslie, zespół Hammond-Suzuki
stworzył dzieła sztuki godne legendy.

Tak piękne dla ucha, jak i dla oka, te wysokiej klasy głośniki Leslie spełniają wszystkie wymagania najbardziej wymagających muzyków, zarówno hobbystów, jak i profesjonalistów. Poszukiwanie perfekcji dobiegło końca.


Wzmacniacz lampowy

Wzmacniacz w Leslie 122H ma moc 40 W i jest to świetnie brzmiące 40 W (para lamp 6550 napędzana przez 12AU7). Prosty, ale perfekcyjnie zaprojektowany wzmacniacz
sprawi, że głośnik zabrzmi z pełną "mocą lampowej próżni".


Przełącznik

Być może najbardziej godnym uwagi a jednocześnie nowoczesnym udogodnieniem
modelu Heritage jest możliwość przełączania między przedwzmacniaczem w stylu "122" i
"147". Styl "122" jest prawdziwym układem lampowym, podczas gdy styl "147" jest
napędzany tranzystorem. Końcówka mocy obsługująca oba przedwzmacniacze to 40-
watowa odmiana lampowa, pasująca do mocy wyjściowej klasycznych obudów Leslie.


Głośnik niskotonowy

Zainstalowano nowy, masywny 15-calowy głośnik niskotonowy, ożywiając cechy legendarnych wersji i dążąc do brzmienia oryginalnego Jensen C15L.

Rotor basowy

Rotor basowy jest wykonany z cienkiej, drewnianej sklejki i ma klasyczny kształt. Ten wirnik basowy jest produkowany w ograniczonej liczbie, wyłącznie w serii Heritage.

Przetwornik tubowy

Zainstalowano nowy przetwornik tubowy o wysokiej kompresji, oparty na oryginalnym V-21. Odtworzono nie tylko charakterystykę głośnika, ale także kształt wszystkich części
wpływających na dźwięk.


Rotor tuby

Rzeczywisty wirnik tubowy został odtworzony w oparciu o kształt z lat 70-tych i wcześniejszych, który jest powszechnie uznawany za posiadający najlepsze brzmienie vintage.


Rolka napinająca

Część, która pochłania zmiany napięcia paska podczas przełączania z wolnego na szybki i odwrotnie. Konstrukcja jest zgodna z układem oryginalnej struktury i utrzymuje stabilne napięcie.

Cross-over

Specjalny filtr dolno i górno przepustowy został zaprojektowany tak, jak dla modeli zabytkowych. Rozdziela on moc wzmacniacza pomiędzy tubę i głośnik niskotonowy. Cewki i kondensatory są wyliczone tak, jak powinien brzmieć oryginał.

Materiał obudowy

Ponieważ drewno ma duży wpływ na ogólny dźwięk, ponownie stosuje się oryginalny materiał drewniany. Lumber Core to płyta ze sklejki, która wykorzystuje bloki drewna jako materiał rdzenia i która ma charakterystyczny dźwięk. Żaluzje są stylizowane i oparte na oryginale. Duże otwory rozprowadzają dźwięk odbity wewnątrz obudowy na zewnątrz.


Kontrola silnika

Jak można sobie wyobrazić, te wysokiej klasy głośniki, trzymając się klasycznej konstrukcji, nadal zapewniają nowoczesne udogodnienia. Silniki napędzające ruchome elementy to bezszczotkowe serwomechanizmy DC. Nie mają na nie wpływu wahania częstotliwości zasilania ani napięcia. Prędkości narastania, opadania i wirnika można
dowolnie regulować.

Układ sterowania silnikiem znajduje się za tabliczką znamionową i można uzyskać do niego dostęp po odkręceniu śruby.

Powiązane

crossmenuchevron-down