B3 mk2

B-3 mk2 to najnowsza odsłona "Króla Instrumentów".

Każdy aspekt, każdy szczegół, każdy niuans klasycznego B-3, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, został wiernie odtworzony przy użyciu najbardziej zaawansowanej cyfrowej technologii. Niezależnie od tego, z której "gałęzi" rodziny Hammond jesteś – Jazz, Pop, Rock, Blues, Soul czy Gospel; znajdziesz dźwięki i dotyk klawiatury tak znajome, jak każde B-3, na którym kiedykolwiek grałeś.

Przepraszamy, że nie poczujesz znajomego zapachu oleju generatora (cyfrowe komponenty go nie potrzebują), ani nie będziesz musiał przypominać sobie procedury uruchamiania (chociaż znajdziesz znajome podwójne przełączniki "start/run" tam, gdzie ich oczekujesz – pozostawimy Ci niespodziankę, gdy odkryjesz, co robi przełącznik "start"!).

Nie usłyszysz pracującego w środku silnika, i co więcej, nie będziesz potrzebował zespołu silnych pomocników, aby przemieścić swoje B-3. Jednakże znajdziesz wszystkie elementy sterujące dokładnie tam, gdzie powinny być, a klawiatury, drawbary, presety, pedały i pedał ekspresji będą działać w sposób, do którego przywykłeś i który pokochałeś.

Wszystko, co musisz zrobić, to usiąść i pozwolić płynąć swojej wyobraźni i muzyce!

Prosto z pudełka, to najlepsze B-3, na jakim kiedykolwiek grałeś, ale jeśli chcesz poważnie potraktować to "coś z XXI wieku", wysuń małą szufladkę czającą się pod prawą stroną pulpitu na klawisze i dostosuj B-3 mk2 do swoich brzmieniowych potrzeb.

Klawiatura z mechanicznym systemem wielostykowym

Najważniejszą i najciekawszą cechą jest dziewięciokontaktowy system działający na każdym klawiszu. Te kontakty łączą się z każdym z dziewięciu tonów drawbarów i przez wolne naciskanie klawisza można usłyszeć każdy poziom tonu, od wysokiego do niskiego. Ten system stworzył najwcześniejszą formę reakcji dotykowej dla zmiany tonu, a także ekspresji. Mechaniczny system kontaktowy odpowiada również za słynny klik klawiszy Hammonda, niezamierzoną cechę, która stała się niezbędnym elementem charakteru brzmienia.

Dwie 61-klawiszowe klawiatury typu "waterfall" umożliwiają uzyskanie niezbędnych cech wykonawczych mistrzów Hammonda, takie jak choćby glissanda wykonywane dłonią. Natomiast cztery kompletne zestawy dziewięciu tradycyjnych harmonicznych drawbarów i dwadzieścia cztery klawisze presetów w odwróconym kolorze zapewniają wyjątkową łatwość ustawienia.

Predefiniowane Kombinacje

Każda klawiatura organów jest wyposażona w dziewięć przycisków z predefiniowanymi kombinacjami dostępne natychmiastowo. "VIBRATO I CHORUS" posiada sześć możliwych pozycji odpowiadających trzem stopniom vibrato i trzem stopniom vibrato chorus. Kontrola umożliwia wstępne wybranie zakresu vibrato lub vibrato chorus, które zostanie uzyskane, gdy użyte zostaną któreś z przycisków vibrato "ON/OFF" dla każdej z ręcznych klawiatur.

Powiązane

crossmenuchevron-down