XK-1C

Nowy Hammond "Rock Baby" zastępuje poprzedni model Hammond XK-1.


"Rock Baby" XK-1c

Kiedyś do prawdziwego brzmienia organów Hammond B-3 i głośnika Leslie potrzebny był przeprowadzkowy van z potężnymi przewoźnikami oraz wystarczająco dużo miejsca na scenie, aby pomieścić czterech zwykłych muzyków. Te czasy już za nami. Nowy model Hammond XK-1c oferuje pełną okazałość i wszechstronność standardowego B-3 w kompaktowym opakowaniu ważącym zaledwie 7,5 kg.

Podążając śladem niezwykle popularnej serii klawiatur ultralekkich SK, model XK-1c używa tego samego wirtualnego 'silnika' Tonewheel co flagowy model organów Hammond B-3 mk2 Console, z wszystkimi tradycyjnymi elementami, takimi jak oryginalny Chorus/Vibrato i Touch-Response Percussion firmy Hammond.

XK-1c oferuje rozległe możliwości dostosowywania, umożliwiając dopasowanie organu do replikacji dowolnych dźwięków vintage Hammond/Leslie, przy zapisywaniu wszystkich ustawień w każdym patchu. Większość powszechnie stosowanych modyfikacji "Hot Rod" dostępna jest także w zakresie edycji. W fabrycznej bibliotece patchy zawiera różnorodne brzmienia Hammond, obejmujące 64 patche fabryczne i 64 użytkownicze. Oprócz Profili Drawbar, dźwięki dwóch najpopularniejszych organów kombo na tranzystorach są również uwzględnione, razem z 28 równoważnymi stopniami dźwiękowymi klasycznego organu rurkowego. Głosy organu kombo i organu rurkowego mogą być w pełni zarejestrowane tradycyjnie za pomocą kontrol Drawbar.

Niewielki rozmiar XK-1c szokuje w porównaniu do jego ogromnego brzmienia, ale już jedno dotknięcie tradycyjnej klawiatury typu waterfall mówi prawdę - XK-1c to prawdziwe dzieło, nie klon ani imitacja, lecz autentyczny organ Hammond, godny tego nazwiska i dziedzictwa prawie 80 lat.

Powiązane

crossmenuchevron-down