XK-5 Classic

Zawsze uważaliśmy, że XK-5 jest świetny...
Mieliśmy przekonanie, że System XK-5 jest jeszcze bardziej imponujący, ale...

Nic nie może się równać z nowym XK-5 Classic!

Inspirowani klasycznymi organami Hammonda, naszym celem było stworzenie wyglądu, który stałby się idiomem w historii instrumentów muzycznych, łącząc w sobie najlepsze elementy designu z przeszłości z nowoczesną estetyką współczesnej technologii muzycznej. XK-5 Classic wyróżnia się ikoniczną linią i formą, które oddają hołd jego bogatej tradycji. Jednocześnie wprowadza nowoczesne akcenty i materiały wysokiej jakości, które przyciągają uwagę i wywołują zachwyt. Precyzyjne wykonanie, ręczny montaż i dbałość o detale widoczna w każdym elemencie.


Legendarny wygląd na scenie

Zdecydowaliśmy się ukryć wszystkie tylne wejścia i przełączniki, aby zaprezentować czysty, drewniany charakter instrumentu. To zdecydowanie pomaga zaznaczyć ikoniczną obecność Hammonda na scenie. Dodatkowo, taka konstrukcja podkreśla elegancki i minimalistyczny design, który świetnie komponuje się z każdym wnętrzem i sceną, nadając im wyjątkowego charakteru.

Prawdziwe drewno, perfekcyjnie gładka i lśniąca powierzchnia tylna instrumentu odzwierciedla wysoką jakość i dbałość o detale, które są znakiem rozpoznawczym naszej marki.

XK-5 Classic to nie tylko instrument, ale istne dzieło sztuki!

Możesz skonfigurować instrument, wybierając z gamy akcesoriów takich jak pedał ekspresji, 3 różne klawiatury basowe, pulpit do nut czy drewniana ławka.

Oczywiście, połączenie XK-5 Classic z jednym z naszych głośników Leslie (np. 3300WP) nie tylko tworzy świetny wygląd, ale także fantastyczne brzmienie.


Patent na nowe technologie w XK-5!

Hybrydowy System Wielokontaktowych Klawiszy:
W klasycznym Hammondzie (w tym również w naszej obecnie produkowanej rodzinie New B-3 Mk II), naciśnięcie klawisza powoduje zamknięcie dziewięciu mechanicznych kontaktów, po jednym dla każdego Drawbaru. Twoje uszy zazwyczaj słyszą wiele harmonicznych jako jedną nutę. Wciskając teraz klawisz powoli, można usłyszeć, że poszczególne harmoniczne odzywają się w nieco innym czasie. Normalna gra tworzy subtelną mieszaninę pomiędzy inaczej słyszalnymi atakami i jest tym bardziej wyraźna, im więcej Drawbarów jest jednocześnie wyciągniętych. Niejeden chyba bardziej czuje to niż słyszy, ale doświadczeni muzycy z pewnością zauważą jego nieobecność.

Nie można tego dokonać na klawiaturze z standardowym systemem MIDI, który jest wykorzystywany w większości organów i syntezatorów będących w użyciu.
W XK-5, stosujemy trzy styki mechaniczne, w różnych punktach drogi naciskanych klawiszy. Każdy z nich z kolei wyzwala trzy wirtualne kontakty, dając oddzielne połączenie dla każdej częstotliwości Drawbaru, w taki sam sposób, jak oryginalne dziewięć kontaktowych mechanicznych w klawiaturze Hammond®. Rezultatem tego jest połączenie palców do dźwięku, które doskonale odwzorowuje zasiadanie przy starym modelu B, oszczędzając na wadze i kosztach. Dodatkowo, wszystkie te parametry są programowalne i możesz je ustawić tak jak lubisz lub słyszysz. Należy też dodać, że ponieważ wszystkie parametry styku są transmitowane jako dane nut MIDI, można uchwycić każdy niuans harmonicznych w dowolnym programie DAW, łącząc go bezpośrednio z XK-5 za pomocą USB.


Całkowicie przeprojektowana klawiatura

Mechanizm klawiatury XK-5 nie pochodzi od innego producenta i zbudowany jest przez naszą Japońską fabrykę. Zaprojektowaliśmy go kopiując siłę nacisku i zakres głębokości z dobrze utrzymanego, starego B-3™. Nie zawiera sprężystych klawiszy syntezatorowych! Muzycy - mistrzowie Hammonda, którzy testowali wczesne prototypy potwierdzili, że nic bardziej nie zbliża się do dotyku i odpowiedzi klawiszy, jakie oczekują. Oczywiście, posiada on klawiaturę typu "waterfall" , tak potrzebną do Hammondowskich technik gry, takich jak wielokrotne glisy. Grając na XK-5 razem z jakimkolwiek innym nowoczesnym instrumentem jesteśmy przekonani, że zauważysz te oszałamiające różnice.

Pełna specyfikacja techniczna Hammonda XK-5 znajduje się TUTAJ

Powiązane

crossmenuchevron-down